«فیل شاه» پروژه سینمایی جدید گروه هنرپویا

     زمان ارسال : ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ ۱۴:۲۲:۴۰ - نویسنده : admin

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مراسم رونمایی از نسخه خانگی انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» و نشست خبری معرفی محصول جدید گروه هنر پویا (کنسرسیوم مشترک موسسات فرهنگی هنری هفت سنگ و سلوک افلاکیان) امروز 18 اسفندماه با تقدیر از غلامرضا فرجی در حوزه هنری برگزار شد.

در ابتدای این برنامه نشستی خبری با  حضور حامد جعفری رئیس هیئت مدیره گروه هنرپویا و تهیه کننده انیمیشن سینمایی شاهزاده روم، هادی محمدیان کارگردان انیمیشن سینمایی شاهزاده روم و غلامرضا فرجی مدیر پخش حوزه هنری برگزار شد.

در این برنامه هادی محمدیان کارگردان انیمیشن‌های سینمایی «شاهزاده روم» و «فیل شاه» گفت: با توجه به تجربیاتی که در تولید «شاهزاده روم» به دست آوردیم توانستیم «فیل شاه» را قدرتمندتر آغاز کنیم. من به همراه محمدباقر مفیدی کیا و علی محمد رمضان پور در یک کارگاه فیلمنامه، ماه ها روی ایده و فیلمنامه کار کردیم. البته در همه این مراحل از مشورتهای اساتید و خبرگان فیلمنامه نویسی زیادی هم بهره گرفتیم.

محمدیان ادامه داد: همزمان با نگارش مرحله طراحی کاراکترها و لوکیشنها را به سرپرستی هادی طبسی آغاز کردیم. هم اکنون نگارش فیلمنامه به پایان رسیده و گروه طراحی تا کنون 40 درصد از کار طراحیها را پیش برده اند و امیدواریم به زودی کار به بخش مدل سازی برسد.

محمدیان در خصوص قصه انیمیشن سینمایی «فیل شاه» گفت: فیل شاه قصه را درون یک جنگلی روایت می کند که در آن همه حیوانات در کنار هم زندگی می کنند. در آن میان گله فیل‌ها باید جانشین پادشاه و رئیس گله خود را انتخاب کنند و منتظر به دنیا آمدن فرزند رئیس گله خود هستند اما پس از انتظار فیلی چاق و تنبلی متولد می شود که قابلیت جانشینی را ندارد و بسیار دست و پاچلفتی است.

محمدیان در خصوص مضمون کلی اثر توضیح داد: در این قالب کلی  داستان و در لا به لأی قصه ها سعی کردیم به سوالات معمولی کودکان و نوجوانان درباره خداشناسی، خلقت، راز تولد و ... پاسخ دهیم.

در پایان نیز حامد جعفری به عنوان تهیه کننده انیمیشن سینمایی فیلشاه به معرفی برخی از اعضای گروه خود پرداخت و گفت: عوامل تولید این انیمیشن سینمایی تقریبا همه کسانی هستند که در «شاهزاده روم» نیز باما همکاری داشتند و تنها در بخش جلوه های ویژه سرپرستی تیم جلوه های ویژه قرار است به شخص دیگری واگذار شود. همچنین مهدی پاکدل مدیرتولید، حسن ایوبی تدوین، محمدرضا علیقلی آهنگساز و حسن مهدوی صداگذار این انیمشن است و در بخش دوبلاژ هم هنوز مذاکراتی انجام ندادیم.

جعفری در پاسخ به سئوالی در خصوص احتمال نرسیدن «فیل شاه» به جشنواره فحر ٩٥ گفت : اگر «فیل شاه» به جشنواره 95 نرسد تا جشنواره فیلم فجر سال 96 صبر نخواهیم کرد و در اولین فرصت شرایط اکران عمومی را فراهم می آوریم.
همچنین جعفری در این مراسم اعلام کرد بعد از به سر انجام رسیدن «شاهزاده روم» و قبل از کلید خوردن «فیل شاه» مدتی زمان را در اختیار داشتیم و در این برحه گروه هنر پویا به تولید چند انیمیشن کوتاه اقدام کردند که یکی از این آثار، اثر کوتاه «مردی که خودش را کشت» با موضوع واقعه عاشورا است.

بعد از این سخنان انیمیشن کوتاه «مردی که خودش را کشت» به نمایش درآمد و سپس عوامل انیمیشن «شاهزاده روم» با حضور محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری و محمد حمزه زاده مدیرعامل سازمان سینمایی سوره و جمعی از مدیران حوزه هنری از نسخه خانگی این اثر رونمایی کردند.

در پایان مراسم نیز محسن مومنی شریف، رئیس حوزه هنری و حامد جعفری رئیس هیئت مدیره گروه هنرپویا و تهیه کننده انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» به طور جداگانه با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از غلامرضا فرجی مدیرپخش حوزه هنری که کار پخش شاهزاده روم را یه عهده داشت تقدیر به عمل آوردند.

فرجی در این بخش اشاره کرد: باعث افتخار است «شاهزاده روم»  توانست رتبه چهارم فروش را در سال 94 به خود اختصاص دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر :

فقط کاربران میتوانند نظرات خود را ثبت نمایند .