فروش 5 میلیارد تومانی «شاهزاده روم» در سینما

     زمان ارسال : ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ ۱۴:۱۶:۳۴ - نویسنده : admin

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مراسم رونمایی از نسخه خانگی انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» و نشست خبری معرفی محصول جدید گروه هنر پویا (کنسرسیوم مشترک موسسات فرهنگی هنری هفت سنگ و سلوک افلاکیان) 18 اسفندماه با تقدیر از غلامرضا فرجی در حوزه هنری برگزار شد.

در ابتدای این برنامه نشستی خبری با  حضور حامد جعفری رئیس هیئت مدیره گروه هنرپویا و تهیه کننده انیمیشن سینمایی شاهزاده روم، هادی محمدیان کارگردان انیمیشن سینمایی شاهزاده روم و غلامرضا فرجی مدیر پخش حوزه هنری برگزار شد. در ابتدای این مراسم غلامرضا فرجی مدیر پخش حوزه هنری به عنوان گزارش نهایی فروش شاهزاده روم با اشاره به اینکه «شاهزاده روم» یک تجربه موفق در صنعت سینمای کشور است، گفت: باعث خوشحالی است که این اثر توانست فروش قابل قبولی به دست آورد.

وی افزود: حوزه هنری به عنوان میزبان این اثر سینمایی از 13 آبان‌ماه همزمان با روز دانش آموز اکران «شاهزاده روم» را آغاز کرد و امروز هم هنوز در برخی شهرها این اثر به صورت تک سانس همچنان روی پرده می رود.

فرجی در ادامه گفت: شب گذشته و بعد از گذشت بیش از ٤ماه از آغاز اکران، شاهزاده روم در شیراز  380 هزار تومان فروش داشته است . خراسان رضوی طی مدت اکران با 400 میلیون تومان به عنوان پرفروش ترین شهرستان محسوب می شود و پس از آن اصفهان با بیش از 200میلیون تومان و فارس با بیش از 180 میلیون تومان در رده های بعدی قرار دارند.

مدیر پخش حوزه هنری در ادامه تصریح کرد: در کل فروش این انیمیشن سینمایی در تهران و شهرستانها 5 میلیارد تومان بود که 1میلیارد و 500 میلیون تومان آن مربوط به تهران و 3 میلیارد و پانصد میلیون تومان دیگر مربوط به فروش شهرستان بوده است.

فرجی در پاسخ به سئوالی در خصوص تفاوت این آمار با آنچه در سایت سینما تیکت درج شده است گفت: بخشی از این تفاوت به خاطر مکانیزه نبودن بخش از سینماهای شهرستانها است و بخشی هم به خاطر نمایش سیار این انیمیشن در شهرهای فاقد سینما و در نقاط مختلف بوده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر :

فقط کاربران میتوانند نظرات خود را ثبت نمایند .